Dé vereniging voor patiënten met niet-aangeboren hersenletsel en hun naasten

Word lid
Home » Actueel » Nieuws » Nieuws

Nieuws

Bijeenkomst Hersentumor Contactgroep op 12 februari in Maarn

We mogen weer een bijeenkomst live organiseren! De Hersentumor Contactgroep nodigt u van harte uit om de landelijke bijeenkomst in Maarn bij te wonen!

Voor deze bijeenkomst hebben zij neuroloog Annette Compter uitgenodigd.

Wanneer: Zaterdag 12 februari

Waar: Dorpshuis ”De 2-Marken” , Trompplein 5 te Maarn

Programma:

Nieuwsbrief januari 2022

De eerste nieuwsbrief van 2022 van Regio Oost is uit! In deze nieuwsbrief aandacht voor het nieuwe NAH-Trefpunt in Goor (OV), over de Wmo en NAH, het Webinar voor Jongeren met NAH, de nieuwe folder over onze ambassadeurs, informatie over de ambassadeurstraining die op 31 maart van start gaat en er zijn nog een paar plaatsen beschikbaar, vacatures en Myrthe Tijhuis stelt zich voor als de nieuwe coordinator ambassadeur. Weer veel te lezen over de nieuwe Regio Oost. Ook onze agenda op de website is bijgewerkt.

De nieuwsbrief vindt u in de bijlage. Veel leesplezier.

Nieuwsbrief januari 2022

De eerste nieuwsbrief van 2022 van Regio Oost is uit! In deze nieuwsbrief aandacht voor het nieuwe NAH-Trefpunt in Goor (OV), over de Wmo en NAH, het Webinar voor Jongeren met NAH, de nieuwe folder over onze ambassadeurs, informatie over de ambassadeurstraining die op 31 maart van start gaat en er zijn nog een paar plaatsen beschikbaar, vacatures en Myrthe Tijhuis stelt zich voor als de nieuwe coordinator ambassadeur. Weer veel te lezen over de nieuwe Regio Oost. Ook onze agenda op de website is bijgewerkt.

De nieuwsbrief vindt u in de bijlage. Veel leesplezier.

Nieuwsbrief januari online!

Hierbij alweer de eerste nieuwsbrief van 2022 van Hersenletsel.nl regio Noord-Brabant met veel nieuws!

De aandacht gaat o.a. uit naar de activiteiten die inmiddels weer zijn opgestart maar ook welke in voorbereiding zijn. Onze mantelzorgbijeenkomsten in Veghel en Roosendaal, In Eindhoven NAH-Trefpunt en het Informatiepunt, De bijeenkomsten voor afasie in Vught en Tilburg.

Onze agenda is weer up-to-date en we geven u een overzicht van onze openstaande vacatures. Nog veel meer items, maar die leest u allemaal in onze nieuwsbrief hieronder als PDF.

Gezocht vrijwilliger M/V voor onze vrijwilligersadministratie

Kom jij als vrijwilliger ons team ondersteunen?

Hersenletsel.nl regio Oost heeft een vacature voor de vrijwilligersadministratie. Dit is geen bestuursfunctie maar en ondersteunende functie voor het regiobestuur.

Wat houdt deze functie in:

Folder voor en over de NAH-ambassadeurs

Wist u dat Hersenletsel.nl inmiddels ruim 100 ambassadeurs heeft opgeleidt en gecertificeerd en dat in Regio Oost ook ambassadeurs actief zijn?

In februari gaat de 2e ambasadeurstraining in Gelderland van start met ongeveer 15 ervaringsdeskundige die we gaan opleiden tot NAH-ambassadeur van Hersenletsel.nl.

Het is mogelijk om een ambassadeur uit te nodigen voor een presentatie van het eigen ervaringsverhaal of om voorlichting te geven over de patientenvereniging Hersenletsel.nl of om te vertellen over de gevolgen en impact van NAH in het dagelijks leven.

Wmo en NAH

Ook mensen met niet-aangeboren hersenletsel moeten de voorzieningen en hulp vanuit de Wmo zelf aanvragen bij de gemeente. De gemeente bepaalt of iemand in aanmerking komt voor ondersteuning uit de Wmo. Een Wmo-consulent van de gemeente houdt daarvoor eerst een indicatiegesprek/keukentafelgesprek met degene die de zorg aanvraagt. Tijdens het indicatiegesprek/keukentafelgesprek met de Wmo-consulent wordt gekeken welke problemen u ervaart, wat u zelf kunt doen om deze op te lossen en welke professionele ondersteuning u nodig hebt. Dat verschilt per persoon.

Wmo & NAH

Ook mensen met NAH moeten voorzieningen en hulp vanuit de Wmo zelf aanvragen bij de Gemeente. De Gemeente bepaalt of iemand in aanmerking komt voor ondersteuning uit de Wmo. Een Wmo-consulent van de Gemeente houdt daarom eerst een indicatiegesprek/keukentafelgesprek met degene die de zorg aanvraagt. Tijdens dit gesprek wordt gekeken welke problemen u ervaart, wat u zelf kunt doen om deze op te lossen én welke professionele ondersteuning u nodig hebt. Dat verschilt per persoon.

Helpt u ons al ? Aanmelden via Hersenletsel.nl kan dit weekend nog!

 

Word collectant voor de Hersenstichting en help Hersenletsel.nl!

 

Van 31 januari tot en met 5 februari 2022 is de collecteweek van de Hersenstichting. We zijn op zoek naar mensen die willen meedoen als collectant in de huis-aan-huis collecte. 

Nieuwsbrief Januari 2022 Hersenletsel.nl regio Zuid-Holland

De nieuwsbrief van Hersenletsel.nl regio Zuid-Holland kunt u hier weer lezen.

 

Veel lees plezier!