Dé vereniging voor patiënten met niet-aangeboren hersenletsel en hun naasten

Word lid
Home » Actueel » Nieuws » Gezocht: NAH trainers! Wil jij onze vereniging ook meer bekendheid en een gezicht geven?

Gezocht: NAH trainers! Wil jij onze vereniging ook meer bekendheid en een gezicht geven?

Gezocht: NAH trainers! 
  Wil jij onze vereniging ook meer bekendheid en een gezicht geven?

Patiëntenvereniging Hersenletsel.nl is op zoek naar gemotiveerde mensen die zich als trainer willen inzetten om in de eigen regio mensen met NAH of hun naasten op te leiden tot ambassadeur van de vereniging. Kandidaat trainers worden dit najaar opgeleid om in 2021 een groep ambassadeurs Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH) te trainen en begeleiden. Gezien de spreiding van de huidige geschoolde trainers nodigen wij nadrukkelijk mensen uit de regio’s Noord-Holland, Zeeland, NoordBrabant, Limburg, Flevoland, Overijssel en Friesland uit om te reageren.

Ambassadeurs
Ambassadeurs zijn mensen met NAH of hun mantelzorgers die de patiëntenvereniging Hersenletsel.nl kunnen vertegenwoordigen vanuit hun eigen kracht. Ervaring heeft geleerd dat een uitgebreide training en begeleiding resulteert in een grote inzetbaarheid van deze ambassadeurs.
Trainers
Om nieuwe ambassadeurs te scholen en te begeleiden, heeft Hersenletsel.nl trainers nodig in heel Nederland. De trainers organiseren regionale trainingen voor ambassadeurs aan de hand van de beschikbare materialen van Hersenlestel.nl en begeleiden deze ambassadeurs om ervaring op te doen in het aangaan van de dialoog en het geven van presentaties.
Profiel van de trainer
Mensen inspireren en motiveren is jouw ding. Je bent invoelend en staat open voor samenwerking met het regiobestuur, de regio-ondersteuner en de landelijke beleidsmedewerker. Je hebt in 2020 -2021 de tijd en ruimte om één tot twee keer per maand een dagdeel ambassadeurs te begeleiden. Je hebt kennis of bent bereid kennis op te doen over hersenletsel en de gevolgen. Je wilt rekening houden met de kwetsbaarheid van de doelgroep (mensen met NAH) en de draagkracht van zowel regiobestuur als ambassadeurs.
Wat biedt dit project jouw?

 •  Het leveren van een zinvolle en waardevolle bijdrage aan meer bekendheid en begrip voor de gevolgen van NAH. 
 •      Scholing en ondersteuning op maat. Het ontwikkelen van persoonlijke communicatieve vaardigheden en kennis op het gebied van NAH en coaching. 
 •      Het kunnen inzetten van je opgedane kennis en het opdoen van ervaring in het contact en werken met mensen met hersenletsel. 
 •      De duur en intensiteit van de training is afhankelijk van jouw kennisniveau. Wij bieden jou vijf trainingsdagen om het certificaat trainer van Hersenletsel.nl te kunnen behalen. 
 •      Uiteraard ontvang je een reiskostenvergoeding.
 •      Het vergroten van je netwerk. 
 •      Lidmaatschap van de patiëntenvereniging Hersenlestel.nl met alle bijbehorende voordelen.

Wat vragen wij zoal van jou?

 •  Kennis hebben of verwerven op het gebeid van de patiëntenvereniging Hersenletsel. 
 •      Kennis hebben of verwerven op het gebied van Niet-aangeboren hersenletsel. 
 •      Kunnen communiceren met mesnen met NAH (omgaan met onder andere afasie en geheugenbeperkingen). 
 •      Kennis hebben of verwerven van de basis van NLP (neuro linguïstisch programmeren). 
 •      Zelfstandig trainingen kunnen organiseren en geven  en gebruik makend van het materiaal van Hersenletsel.nl 
 •      Aanwezig zijn en actief participeren tijdens de trainingsdagen: op vier vrijdagen en/of zaterdagen in de periode september – december 2020 (locatie midden in het land).

Belangrijkste doelstellingen project: trainen van Ambassadeurs Hersenletsel.nl

 •   Meer bekendheid en begrip voor mensen met NAH en hun naasten.
 •         - Vanuit de samenleving, organisaties en instanties;
 •         - Over de (on)zichtbare gevolgen van NAH; 
 •      Meer bekendheid aan patiëntenvereniging Hersenletsel.nl
 •         - Wat doet hersenletsel.nl’
 •         - Wat is het belang van de patiëntenvereniging voor mensen met NAH; 
 •      Vertellen vanuit individuele en persoonlijke ervaring en kennis - Mét mensen praten (en niet óver mensen kletsen)

Project “NAH Ambassadeur 2020 – 2021’
Samen met elkaar een groep ambassadeurs opleiden die zich inzetten om meer bekendheid en begrip voor de doelgroep NAH te genereren.

Fase 1:  deskundigheidsbevordering

Fase 2: Samenstellen van een pool van ambassadeurs getroffenen en mantelzorgers.

Fase 3:  in duo’s op diverse plekken in Nederland gespreksbijeenkomsten organiseren, presentaties geven of NAH-inlopen ondersteunen. De ambassadeurs werken regionaal: bij buurthuizen, kerken, scholen, universiteiten, Rotary clubs, gezondheidszorg, welzijn, politie etc etc Op deze manier wordt er een brede doelgroep van mensen bereikt. De presentaties worden gehouden door de NAH ambassadeurs zelf, eventueel met behulp van de trainer of regio-ondersteuner.

Behoefte aan meer informatie of interesse? 

Neem dan vrijblijvend contact op met: Ad van Dongen,

bestuurslid Hersenletsel.nl

Email: advandongen@hersenletsel.nl

Tel. 06 – 18 13 93 85

Website:  www.hersenletsel.nl